Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Tak będzie wyglądać legitymacja? Estetyczna, mała i plastikowa

Wybrano nowy wzór legitymacji osoby niepełnosprawnej. Od 1 sierpnia 2017 r. zastąpi on używane obecne mało estetyczne i nieporęczne dokumenty, które nie mieszczą się w portfelu, przez co łatwo się niszczą i gubią. Zmiana formatu i wyglądu legitymacji to efekt nacisków naszego portalu i jego Czytelników.

Przypomnijmy, że pod koniec lutego 2016 r. na naszym portalu opublikowaliśmy inspirowany głosami Czytelników postulat, by przy okazji zmian zasad wydawania legitymacji osobom z niepełnosprawnością zmienić także wygląd tych dokumentów, w tym format na plastikowy, zbliżony do karty kredytowej. Artykuł „Zmieńmy legitymację, zmieńmy symbol” wywołał lawinę komentarzy. Z tekstem, w którym zaprezentowaliśmy projekt nowej legitymacji, w ciągu ledwie tygodnia zapoznały się tysiące osób.

Niesieni dopingiem Czytelników zdecydowaliśmy się zaapelować do Krzysztofa Michałkiewicza, Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, o uwzględnienie w pracach nad nową legitymacją osoby z niepełnosprawnością naszych wspólnych postulatów dotyczących jej przeprojektowania. Działania te przyniosły skutek. Padły deklaracje, że nasza propozycja będzie poddana szczegółowej analizie, a nowe legitymacje będą miały formę plastikowych kart.

 

Więcej w portalu TurekBezBarier.pl

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.