Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Ulga rehabilitacyjna. Szykują się duże zmiany w odliczeniach od podatku

Możliwość odliczenia od podatku kosztów używania samochodu nie tylko w związku z leczeniem i rehabilitacją oraz szersze grono mogących skorzystać z tego odpisu. To część spośród zmian dotyczących ulgi rehabilitacyjnej, zaproponowanych przez Ministra Rozwoju i Finansów w ramach pakietu nowelizacji ustaw.

Więcej osób odliczy wydatki na psa

Pierwsza z trzech planowanych zmian w Ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych dotyczy rozszerzenia kręgu osób, które będą mogły odliczyć od podatku wydatki na utrzymanie psa asystującego.

Obecnie z tzw. ulgi rehabilitacyjnej mogą w tym zakresie (do kwoty 2280 zł) korzystać osoby niewidome lub niedowidzące zaliczone do I lub II grupy inwalidztwa (a więc także znacznego lub umiarkowanego stopnia i odpowiadającym im określeniom z orzeczeń ZUS) oraz osoby z niepełnosprawnością ruchową zaliczone do I grupy (a więc także do znacznego stopnia lub analogicznego orzeczenia z ZUS).

Po zmianach ulga rehabilitacyjna miałaby przysługiwać wszystkim osobom z niepełnosprawnością, które posiadają psa asystującego.

„Z propozycją rozszerzenia ulgi wystąpiła Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – czytamy w uzasadnieniu projektu ustawy. – W wystąpieniach zwrócono uwagę na nierówne traktowanie osób niepełnosprawnych także mających na utrzymaniu psy asystujące, do których zalicza się także psy sygnalizujące”.

 

Więcej w portalu TurekBezbarier.pl

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.