Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
W 2018 r. waloryzacja 153 zł zasiłku?

Oczekiwana od lat podwyżka zasiłku pielęgnacyjnego (od 2006 r. niezmiennie 153 zł) może mieć miejsce w 2018 r. Tak wynika z informacji podanej podczas posiedzenia komisji senackiej. Czy do tego dojdzie, zależy jednak od decyzji rządu.

17 lipca 2017 r. senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji obradowała nad trzema petycjami dotyczącymi świadczeń wypłacanych osobom z niepełnosprawnością i ich opiekunom.

Trzy postulaty

Pierwsza z petycji zawierała postulat przyznania świadczenia pielęgnacyjnego osobom pobierającym wcześniejszą emeryturę z tytułu sprawowania opieki nad dzieckiem z niepełnosprawnością (tzw. emeryturę EWK). Druga dotyczyła wprowadzenia corocznej waloryzacji zasiłku pielęgnacyjnego (153 zł) oraz  zrównania jego kwoty z dodatkiem pielęgnacyjnym (obecnie 209,59 zł). Trzecia z petycji dotyczyła natomiast umożliwienia emerytom i rencistom pobierania świadczenia pielęgnacyjnego.

Było to już kolejne posiedzenie tej komisji poświęcone tematyce świadczeń wypłacanych opiekunom. Także i tym razem strona rządowa odpowiedziała na petycje opiekunów informacją o pracach toczących się w międzyresortowych zespołach, w tym w Międzyresortowym Zespole do spraw Opracowania Rozwiązań w zakresie Poprawy Sytuacji Osób Niepełnosprawnych i Członków ich Rodzin, który 29 sierpnia 2016 r. powołała premier Beata Szydło.

Prace zespołów mają umożliwić stworzenie kompleksowego planu wsparcia osób z niepełnosprawnością i ich rodzin.

 

Więcej w portalu TurekBezBarier.pl

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja