Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Malanów: Szymon Stefaniak ze stypendium wójta

Uczeń klasy 3b w Gimnazjum w Malanowie od września będzie uczęszczał do I Liceum Ogólnokształcącego w Turku. W minionym roku szkolnym uzyskał tytuł finalisty wojewódzkiego w konkursie wiedzy z fizyki. Za naukę i szczególne osiągniecia otrzymał stypendium wójta gminy Malanów.

Dzięki uchwale podjętej przez Radę Gminy Malanów w 2016 roku  uczniowie z terenu gminy za bardzo dobre wyniki i szczególne osiągnięcia w nauce otrzymują jednorazowe stypendia wójta Sławomira Prentczyńskiego.

Stypendium w kwotach 1.500 zł, jak również listy gratulacyjne już w ubiegłym roku otrzymała dwójka uczniów opuszczających mury malanowskiego gimnazjum. W tym także nagrodzono wybitnego ucznia, którym okazał się być Szymon Stefaniak. Przyszły licealista pojawił się na sesji Rady Gminy Malanów, w czwartek 3 sierpnia w towarzystwie mamy Renaty oraz wychowawcy, a zarazem nauczyciela matematyki - Krzysztofa Mruka.


Szymon to uczeń, który przede wszystkim wyróżniał się wzorowym zachowaniem, a każdego roku otrzymywał świadectwo z czerwonym paskiem zdobywając wysoką średnią ocen. Rok rocznie doceniała to gmina fundując stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce.


Oprócz nauki Szymon ma zdolności wokalne, które prezentował jako członek szkolnego chóru, uświetniał także uroczystości szkolne i środowiskowe. Szymon był także chorążym pocztu sztandarowego w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Malanowie.


Wychowawca Szymona  - Krzysztof Mruk dziękował radnym za przyznane stypendium, życząc kolejnych podobnych decyzji.


Gratulacje dla mamy Szymona – Renaty Stefaniak złożyli wójt i przewodniczący Rady, z kolei radni gratulowali Szymonowi i towarzyszącym mu osobom- brawami.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.