Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Wideo: Piękni i Młodzi gwiazdą Pikniku Sołtysów 2017

Tegoroczny Plebiscyt na Najpopularniejszego Sołtysa  Regionu wygrała Agnieszka Trawińska z sołectwa i gminy Wierzbinek. Huczna impreza odbyła się w sobotę i niedzielę 5 i 6 sierpnia w Sompolnie.

Już od lat gmina Sompolno wspólnie z Wydawnictwem „Przegląd Koniński” i Stowarzyszeniem Sołtysów organizują Piknik Sołtysów. Podczas imprezy wyłaniany jest Najpopularniejszy Sołtys Regionu Konińskiego.

Wśród wielu atrakcji, które towarzyszyły tegorocznej imprezie znalazły się  różnego rodzaju gry i zabawy dla sołtysów i ich rodzin, ale także mieszkańców. Były także: wesołe miasteczko, bogaty program artystyczny dla najmłodszych oraz oczywiście gastronomia.

– Po plebiscycie zapraszamy na koncert gwiazdy dnia, czyli zespołu Piękni i Młodzi, zaprezentujemy także pokaz pirotechniczny. Będą wszystkie typowe piknikowe atrakcje – mówił Roman Bednarek, burmistrz Sompolna – Mamy nadzieję, że zadowolimy wszystkie gusta.

Sobota to święto sołtysów, ale burmistrz zaprasza do Sompolna także w niedzielę, by kontynuować zabawę. Wtedy gwiazdą będzie Maryla Rodowicz, odbędzie się także parada bryczek oraz zawody w powożeniu zaprzęgami konnymi, zaplanowano również występ konnej grupy akrobatycznej.

O tytuł Najpopularniejszego Sołtysa Regionu Konińskiego w tym roku ubiegali się: Wioleta Gorzelińska ze Stefanowa, Tymon Zioła z Kars, Bogdan Kaczmarek z Dziedzic, Czesław Piotr Kucharski z Czartówka oraz Agnieszka Trawińska z Zakrzewka. Dzięki ogromnej ilości oddanych głosów m.in. poprzez SMS, wygrała zgłoszona przez wójta Wierzbinka -  Agnieszka Trawińska.

Wszyscy finaliści otrzymali nagrody, a najpopularniejsza sołtyska rower Romet, kosiarkę spalinową oraz samochód Skoda na weekend. Z kolei wójt gminy Wierzbinek Paweł Szczepankiewicz „swoją” sołtyskę obdarował bukietem kwiatów.

Agnieszka Trawińska dziękowała mieszkańcom swojego sołectwa i gminy, którzy ją wspierali, KGW, rodzinie, przyjaciołom i znajomym.

Gwiazdą wieczoru, która była swoistą wisienką na torcie wśród wielu atrakcji tegorocznego Pikniku Sołtysów był koncert zespołu Piękni i Młodzi.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.