Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Darmowe przedszkole z bogatym wachlarzem zajęć. Już niebawem rusza projekt „Mały artysta”

Dzięki projketowi „Mały artysta”, który powstał w wyniku partnerstwa prywatno- publicznego, zawartego pomiędzy Przedszkolem Muchlin a Starostwem Powiatowym w Turku dzieci z terenu gminy Turek będą miały wzbogacony program zajęć edukacyjno- rozwojowych. To pierwsza w naszym powiecie tego typu inicjatywa edukacyjna, z której będą mogły skorzystać przedszkolaki- zupełnie za darmo. Rodzice posyłając malucha zapłacą jedynie za wyżywienie. 

- Zajęcia odbywały się będą systematycznie z nauczycielami zatrudnionymi w placówce, mamy koordynatora projektu – mówiła Agnieszka Arent- Marczewska, podczas obrad nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Tureckiego, w piątek, 4 sierpnia.

Jak wskazuje inicjatorka projektu zawarte partnerstwo publiczno-prywatne jest unikatowym zjawiskiem w Polsce. Do tej pory, czyli od roku 2009 do 2016 jedynie 13 starostw z sukcesami zrealizowało przedsięwzięcie z podmiotem prywatnym. Na 470 postępowań w przeróżnych sektorach w latach 2009- 2016 wspólnych partnerstw zrealizowano 108.

Kwota pozyskana przez partnerów z Turku to 348.634,15 zł, a całość projektu to - 408 tys. zł

Dzięki partnerstwu zajęcia w Przedszkolu Muchlin zostały wzbogacone o profesjonalną obsługę psychologów i logopedów z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej, a rodzice nie wnoszą żadnych opłat. To doskonała oferta dla dzieci zwłaszcza niedalekiego Słodkowa.

- Dodam, że to oszczędność dla gminy, bo Przedszkole Muchlin nie będzie dotowane przez władze, a pieniądze będzie można przeznaczyć na inne cele – mówi Agnieszka Arent – Marczewska, która realizację projektu rozpoczyna już od września tego roku.

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.