Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Na Górniczej chodnik w granulkach

Mieszkańcy Osiedla Awaryjnego przy ul. Górniczej w Turku po wielu latach próśb i starań doczekali się kawałka chodnika. Odcinek około 50 metrów pozwala bezpiecznie przejść wzdłuż ruchliwej ulicy. Radość mieszkańców jednak nie jest zbyt wielka, gdyż chodnik się kruszy i istnieje obawa, że po zimie – zniknie. 

Osiedle Awaryjne już nie raz nazywane było Osiedlem Zapomnianym.

- Jeśli nie mamy czegoś na papierze to rozmowy z władzami zawsze kończą się na obietnicach – mówi jeden z mieszkańców Osiedla Awaryjnego.

Zmorą osiedla okazała się ulica Górnicza. Jej pobocze stało się parkingiem dla aut przyjeżdzających m.in. do sąsiedniego Profim.

- Kiedy kończyła się pierwsza zmiana Górnicza zamieniała się w jeden wielki komunikacyjny chaos. Pieszy nie miał szans, aby przejść poboczem. Dochodziło do kłótni, wyzwisk, awantur, niejednokrotnie kolizji i potrąceń – mówi mieszkaniec bloku przy ul. Górniczej – Chodnik, o który prosiliśmy miał zapewnić bezpieczeństwo.

Ulica Górnicza to droga powiatowa, dlatego adresatem próśb stało się starostwo. W czerwcu pojawiła się ekipa budowlana, która rozpoczęła remont. Powstał około 50 - metrowy chodnik lub jak też mówią mieszkańcy – Miejsce do przejścia, bo chodnikiem to, co powstało trudno nazwać. Nawierzchnia jest miałka i zwyczajnie się kruszy. Obawiamy się, że po zimie chodnika nie będzie. Pieniądze wydane na to, co powstało to pieniądze wyrzucone w błoto.

Innego zdania jest kierownik Zarządu Dróg Powiatowych.

- To nie jest nawierzchnia docelowo trwała i może tak być, bo nie było założenia, aby był to asfalt. Może kiedyś zrobimy nawierzchnię chodnika z płytek, ale na razie jest luźny i taki ma być, bo według założenia, to go w ogóle miało nie być, ale od chodzenia tak się nie zrobiło – mówi Andrzej Paruszewski, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Turku.

Okazuje się, że nawierzchnia w jednym miejscu została rozjeżdżona przez pracowników PGKiM, którzy dojeżdżają do przepompowni. Tam chodnik wygląda najgorzej. Kierownik Paruszewski zapewnia jednak, że chodnik będzie dozorowany i w razie potrzeby utwardzany. Błota na pewno nie będzie.

– Zrobione jest tyle, na ile mogliśmy – informuje, wskazując, że na pewno jest dużo bezpieczniej niż było dotychczas.

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja