Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Pożary, pozrywane dachy, zalane piwnice, połamane drzewa – strażacy walczą ze skutkami nawałnicy

Wciąż trwają interwencje straży, która usuwa skutki nawałnicy, jaka przeszła przez powiat turecki dzisiaj nad ranem. Porywisty wiatr, pioruny i oberwanie chmury dały się we znaki w całym powiecie.

Straż z PSP w Turku wspierają druhowie z jednostek OSP. Akcje ratowania mienia odbywają się niemal we wszystkich gminach. W Skarbkach w gminie Władysławów doszło do pożaru na terenie dwóch posesji od uderzenia pioruna. Gmina Władysławów odcięta jest od świata ze względu na brak prądu.  Brakło również wody w hydrantach.

Wodę z zalanych pomieszczeń druhowie pompowali w miejscowości Długa Wieś oraz na ul. Kilińskiego na terenie gminy Dobra. Z kolei zerwane dachy na terenie gminy Malanów w miejscowości Grabków i Miłaczwek.

Drzewa powyrywane z korzeniami oraz połamane konary drzew to najczęstsze skutki burzy w niemal całym powiecie.

Strażacy z OSP w Turku interweniowali w kilku miejscach m.in. na ul. Chopina, gdzie zerwało linię energetyczną, na Armii Krajowej i Żwirki i Wigury. Drzewa z korzeniami powyrywało pomiędzy blokami Wyszyńskiego 3 i 5, których fotografię przesłał nam Czytelnik, na Kolskiej Szosie w Pęcherzewie i Wietchininie w gminie Turek.

Drzewo wyrwane z korzeniami uszkodziło płot przy Gimnazjum nr 1 w Turku.

Działania straży trwają cały czas.

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.