Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Wideo: Tragedia na A2. Jedna osoba zginęła, druga ranna

Do tragicznego wypadku doszło w nocy na autostradzie. W wyniku zdarzenia jedna osoba zmarła. Na miejscu pracowali strażacy z powiatów tureckiego, kolskiego i konińskiego.

Dzisiaj, tj. 12 sierpnia około godziny 1.30 w miejscowości Kuny, na 272 km (gm.Władysławów) doszło do tragicznego wypadku.

-W zdarzeniu uczestniczył jeden pojazd. Była to laweta transportująca samochód osobowy. W wyniku zdarzenia samochód osobowy przewrócił się na bok. Kabina pojazdu znajdowała się na jezdni, a pozostała część tej lawety, na której przewożony był samochód osobowy znajdowała się na środkowym pasie zieleni. Przyczepa, która była zaczepiona do tej lawety przewoziła jeszcze kolejne dwa samochody osobowe i ona wypieła się z haków i przejechała przez pas zieleni odgradzający dwa pasy autostradowe- około 200m. Kierujący pojazdem znajdował się częściowo pod kabiną pojazdu, a pasażer samodzielnie opuścił pojazd - informuje kpt. Karol Kędziorski starszy specjalista z Wydziału Operacyjnego KW PSP w Poznaniu.

Działania strażaków polegały głównie na ewakuacji osoby częściowo znajdującej się pod kabiną i podjęciu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Poprzez użycie poduszek pneumatycznych uzyskano dostęp do osoby poszkodowanej, która przekazana została zespołowi ratownictwa medycznego.

Na miejscu pojawiło się 9 zastępów z powiatów tureckiego, kolskiego i konińskiego, z czego  5 jednostek OSP i 4 PSP. Pierwszy zastęp, który dotarł na miejsce wypadku był z Koła. Strażacy najechali na wypadek udając się wówczas do zdarzeń związanych ze złymi warunkami atmosferycznymi.  

Jedna osoba zginęła, druga natomiast jest ranna. Na miejscu pojawiło się również pogotowie ratunkowe z Konina i Turku oraz funkcjonariusze policji.

Działania podczas zdarzenia trwały 4 godziny i 40 minut.

A2 w miejscowości Kuny była zablokowana, na odcinku Konin- Koło w kierunku Warszawy.

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.