Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Brak zainteresowania budynkiem po byłym Domu Dziecka

- Przetarg zakończył się wynikiem negatywnym. Komisja stwierdziła, że nikt nie wpłacił wadium, jak również nikt do przetargu nie przystąpił – poinformował nas Michał Radka, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami w Starostwie Powiatowym w Turku. A mowa o przetargu na budynek po byłym Domu dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Konińskiej w Turku. Cena wywoławcza wynosiła 5 mln zł.

Wokół budynku przy ul. Konińskiej w ostatnim czasie wywołana została dyskusja, której autorami byli przedstawiciele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości. Według ich pomysłu i akceptacji Ministerstwa Obrony Narodowej majątek ten miałby stać się miejscem dla Wojska Polskiego, w tym dla uczestników Wojskowej Obrony Terytorialnej.

Pisaliśmy o tym w tekstach: „Wojsko w budynku po domu dziecka”

http://www.iturek.net/4375/wojsko-w-budynku-po-domu-dziecka

„Zamiast chwastów i ruiny może być wojsko, a z nim rozwój ekonomiczny i gospodarczy”

http://www.iturek.net/4445/zamiast-chwastow-i-ruiny-moze-byc-wojsko-z-ni...

Do pomysłu PiS starosta Mariusz Seńko odniósł się zachowawczo, informując podczas jednej z sesji Rady Powiatu Tureckiego, że skoro została rozpoczęta procedura przetargowa to należy ja zakończyć. Wynik i sytuacja po zakończeniu przetargu pozwolą podjąć dalsze decyzje.

Osoby chętne zakupem nieruchomości mogły ją obejrzeć, a do 2 października wpłacić wadium w wysokości 5 proc. ceny wywoławczej.
I przetarg odbył się dzisiaj, tj. 6 października o godz. 10.00.

- Przetarg zakończył się wynikiem negatywnym. Komisja stwierdziła, że nikt nie wpłacił wadium, jak również nikt do przetargu nie przystąpił – poinformował nas Michał Radka, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami w Starostwie Powiatowym w Turku.

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja