Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Maciej Marczewski pyta: Ile pieniędzy z kasy miasta poszło na rozprawy sądowe burmistrza?

W najbliższy czwartek (12 października) sesja Rady Miejskiej Turku. Radny Maciej Marczewski składa interpelacje w dwóch tematach. W pierwszej wnosi o remonty łazienek w Hali Widowiskowo- Sportowej, w drugiej pyta o to, ile pieniędzy z kasy miasta poszło na rozprawy sądowe burmistrza. Poniżej zamieszczamy treści obu interpelacji, które nadesłał do naszej redkacji z prośbą o publikację. 

Z informacji mediów wynika, że od początku kadencji przeciwko panu lub też z pana powództwa toczyło się lub toczy kilka spraw w sądach.

Proszę o informację jakie to były sprawy, czego dotyczyły i jakie zapadły wyroki czy postanowienia. Jakie sprawy dalej się toczą, czego dotyczą i na jakim są etapie. Kto pana reprezentował i reprezentuje w tych sprawach. Kto był lub jest pana pełnomocnikiem w tych sprawach.

Czy koszty związane z działaniami pełnomocników pokrywa pan z własnych środków pieniężnych, czy też w jakikolwiek sposób są one pokrywane z budżetu miasta. Jeśli także  z budżetu miasta, to w jakiej wysokości.

Czy budżet miasta poniósł kiedykolwiek, jakiekolwiek inne  wydatki związane z toczącymi się sprawami sądowymi z pańskim udziałem.


Proszę o wygospodarowanie kwoty w budżecie, pozwalającej na przeprowadzenie remontu łazienek i szatni w sali widowiskowo-sportowej przy ulicy Parkowej. W chwili obecnej stan techniczny łazienek oceniam jako słaby:

-pozapychane odpływy prysznicowe
-brak szyb w kabinach prysznicowych
-popękane i uszkodzone kabiny prysznicowe
-zakamienione natryski prysznicowe

Stan techniczny szafek jest lepszy, ale w wielu brak jest haczyków na ubrania oraz półek.

Jeżeli sala ta ma spełniać rolę wizytówki miasta, a myślę, że tak jest w związku z ilością odbywających się tam imprez sportowo-widowiskowych niezbędnym byłoby natychmiastowe usunięcie wskazanych usterek. Mam też na myśli komfort i bezpieczeństwo osób, a w tym dzieci i młodzieży korzystających z sali niejednokrotnie nieodpłatnie.

Maciej Marczewski,
Radny Rady Miejskiej Turku

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.