Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Uczniowie z ZSR ruszają na podbój łódzkiej „filmówki”?

Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich wciąż poszerzają krąg swoich zainteresowań. Tym razem, 5 października, uczestniczyli w wycieczce do Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Cel tej wycieczki edukacyjnej nie jest przypadkowy, oprócz kształcenia w profilu sztuki audiowizualnej, szkoła posiada w gronie swoich uczniów zdolnych zapaleńców rzemiosła filmowego, może nawet przyszłych montażystów. 

W roku szkolnym 2017/2018 z inicjatywy uczniowskiej nowy projekt jest nim KGF-Kaczkowska Grupa Filmowa, której lider, Kacper Okoński, również uczestniczył w poznawaniu kuluarów łódzkiej filmówki. Grupa pasjonatów, na czele z Kacprem, mogła już nie raz wykazać się swoimi umiejętnościami w tworzeniu sugestywnych obrazów, zabawnych ujęć, montując filmy- relacje, np. z I Biegu Ekstremalnego, szkolnego paintballa, czy Moto Festivalu, który odbył się w szkole w Kaczkach.


Młodzież, podczas wizyty w PWSFiT pod okiem przewodnika, mogła poznać kierunki kształcenia, zasady rekrutacji i warunki przyjęcia do szkoły. Niezwykły respekt budzi fakt, że o jeden indeks filmówki stara się 37 adeptów.


Szczególne zainteresowanie wzbudziła w uczniach możliwość asystowania przy charakteryzacji mężczyzny, przygotowującego się do roli cienia w studenckiej etiudzie. Ten etap wizyty w szkole filmowej skoncentrowany był na umiejętnościach praktycznych, uczestnicy poznali warsztat i stronę techniczną komunikacji wizualnej – od obsługi parku oświetleniowego po wykorzystanie najnowszych technologii i programów w realizacji kinowej.


Podekscytowanie wśród uczestników wycieczki wywołała też niewątpliwa przyjemność zasiadania na słynnych schodach szkoły, gdzie swoje miejsce mieli najsłynniejsi jej absolwenci, tacy wielcy twórcy filmowi, jak Andrzej Wajda, czy Roman Polański. Młodzież ZSR mogła poczuć atmosferę tego nietuzinkowego miejsca, być może obudzić w sobie marzenia o studiowaniu w szkole filmowej.


Zachęcamy wszystkich do like’owania oraz śledzenia profilu KGF- Kaczkowskiej Grupy Filmowej na facebook’owej stronie: https://www.facebook.com/KaczkowskaGrupaFilmowa/

 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.