Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Pokonując Granice…

W dniach 13-17 września 2017 roku harcerze z 8 Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku „Europejczycy” działającej w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Turku pod opieką druhny Marty Bakalarz już po raz drugi uczestniczyli w Ogólnopolskim Rajdzie Drużyn Harcerskich „Granica” w Szklarskiej Porębie. 

Harcerze podczas rajdu wjechaliśmy gondolą na Stóg Izerski, skąd wyruszyli pieszo w stronę Polany Jakuszyckiej, mijając po drodze Halę Izerską, schronisko Chatka Górzystów oraz schronisko Orle. Kolejnego dnia udali się do Janowic Wielkich oraz odwiedzili przepiękne ruiny zamku Bolczów. Następnie ruszyli w kierunku Szwajcarki. Trzeciego dnia czekało ich nie lada wyzwanie – wejście na Śnieżkę. Ta całodzienna wędrówka zakończyła się sukcesem. Uczestnictwo w rajdzie „Granica” to niezapomniana przygoda, która wymagała wielkiego hartu ducha oraz wiary we własne możliwości. Każdego dnia harcerze przekraczali granice własnej wytrzymałości…, ale było warto.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja